loader
Podróże samochodem

Długi weekend w Holandii – busem najtaniej i najwygodniej

​Zagraniczne wyjazdy wiążą się z koniecznością zorganizowania transportu. W teorii najwygodniejszą opcją jest własny samochód, w praktyce zaś trzeba się liczyć z niemałymi kosztami i pewnymi niedogodnościami. A gdyby tak postawić na trasę spędzoną w komfortowo wyposażonym busie? Sprawdzamy, dlaczego warto postawić na podróż busem oraz na czym polega usługa transportu w formie door-to-door.

Podróż własnym samochodem – warto czy nie?

Planując długi weekend w Holandii można się zdecydować na podróż własnym środkiem transportu. Na czym polega przewaga samochodu? Na braku ram czasowych, w których trzeba się zmieścić z wyjazdem oraz dotarciem na miejsce – o ile pobyt w Holandii nie wiąże się z koniecznością przybycia na określoną godzinę.

Podróżujący mają okazję zatrzymać się po drodze w dowolnym miejscu. Jadą tylko w towarzystwie bliskich osób lub znajomych, dlatego podróż pod tym względem jest w pełni komfortowa. Czy znajdziemy minusy takiego sposobu podróżowania?

W dużej mierze chodzi o koszty, bowiem trzeba się liczyć z drożejącym paliwem, do tego dodatkowymi płatnościami za przejazd niektórymi drogami zagranicznymi. Na komfort podróży nie może liczyć kierowca, który przez cały czas musi być skoncentrowany na drodze, a nie na zaokiennych widokach.

Transport busem

Zorganizowana podróż busem to dziś okazja do oszczędzania, zapewniania sobie maksymalnego komfortu, a nawet odpoczynku! Oferta, jaką jest przewóz osób po Europie, to najczęściej wyjazdy organizowane w formie door-to-door. Dla pasażerów oznacza to rozpoczęcie podróży w miejscu, które jest dla nich najbardziej dogodne, i na jej zakończenie zgodne z adresem docelowym.

Niegdyś kierowca, a w busie pasażer, jak każdy inny możesz sobie pozwolić na podziwianie widoków za oknem. Koszt podróży jest jeden – opłata za bilet. Podróżujący nie martwi się o płatności za przejazd autostradami, kupowanie winiet, nie po jego stronie leży również nieustanne spoglądanie na nawigację i zamartwianie się, jak dotrzeć do miejsca docelowego. Jest wygodnie, w miłej, wręcz kameralnej atmosferze, bez zbędnych nerwów.

Holandia na wyciągnięcie ręki, dzięki usłudze transportu door-to-door

Busy do Holandii to oferta kursów realizowanych we wspomnianym systemie door-to-door. Jeśli dla pasażera dogodnym miejscem wsiadania do busa jest przystanek nieopodal domu, to dokładnie w tym miejscu zabiera go w podróż kierowca busa. Wysiada zaś tam, gdzie sobie zażyczy. Nie musi zatem dodatkowo organizować dojazdu do dworca lub punktu, z którego odjeżdżają busy realizujące transport w tradycyjny sposób.

Podróżujący może ponadto liczyć na nowoczesne, wygodne busy, najczęściej z dostępną klimatyzacją i możliwością oglądania ulubionego filmu. Długa podróż w towarzystwie doświadczonego kierowcy staje się bezpieczna, komfortowa i przebiega w miłej atmosferze.

Oferty kursów door-to-door są coraz korzystniejsze cenowo, a busy docierają do wielu krajów europejskich. Wybór tej formy podróżowania jest zatem opłacalny i staje się ciekawą alternatywą dla transportu własnym samochodem.

Artykuł partnera